Четвер, 17.07.2025, 00:04Головна | Реєстрація | Вхід

Меню сайту

Форма входу

Пошук

Наше опитування

Скільки у вас вазонків?
Всього відповідей: 100
Каталог статей
Головна » Статті » Про рослини

Розмноження рослин
Размножение насінням.
Умови для розмноження рослин насінням різні: одне насіння до посіву потрібно замочити у воді, інші цього не потребують, одне насіння необхідно обшпарити окропом, а інші навпаки потримати в холодильнику. Одне насіння сходить на світлу, інші лише в темноті. Купивши насіння уважно прочитайте інструкцію. Невисоку миску заповните спеціальною землею для розсади, злегка примніть, полийте і розрівняйте. На дно миски добре б покласти керамзит. Дрібне насіння висіває з інтервалом 0,5 см і лише злегка присипає землею. Великі з інтервалом в 2-3 см, а дуже великі в окремі горщики, на глибину близько 2 див. Миску з насінням накривають склом або поліетиленовим пакетом і ставлять в помірно тепле місце; лише насінню тропічних рослин для проростання потрібна температура 20 - 25 С. Следіте аби не було зайвої вогкості або пересушування посівів. При появі сходу скло прибирають і ставлять миску в більш
світле місце, але не під прямі сонячні промені. Коли сіянці окріпнути приступають до пікіровки, тобто до розсадження густого сходу. Пікіровку проводять в помірно вологу землю, а сіянці відразу ж після посадки обприскують. Для кращого вкорінення спочатку їх деожат під склом.

 Розмноження держаками.
Це найзручніший і поширеніший спосіб вегетативного розмноження. Держаки можна брати лише з нормально розвинених, здорових рослин.
Не годяться на держаки гілки з квітковими нирками або бутонами. Держаки бувають: верхівкові - з ростових гілок, серединні, аркушеві і кореневі. А - верхушесный держак Би - правильно вирізаний держак з вузлом В - неправильно вирізаний держак
Верхівкові держаки - це верхівки втеч, які зрізають безпосередньо під листовим вузлом завдовжки приблизно 5-10 див. Рекомендується вибирати не дуже м'який, а що краще трохи одеревів або "підлозі визрілий" держак, що, звичайно, неможливо зробити в трав'янистих рослин.  Серединні держаки є окремими частинами втеч, які для розмноження ріжуть на декілька частин. В цього держака також залишають трохи листочків.  Листові держаки - окреме листя з укороченими черешками.
Держаки садять в ємності з грубозернистим річковим піском, до якого додається вересова земля і торф. Земля має бути вологою, але не сирою, застій води для держаків згубний.
Для кращого вкорінення держакам потрібні деяке зігрівання грунту і вологе повітря, тому посуд з держаками покривають стекляным ковпаком або поліетиленом. З освітою на нижньому кінці держаків напливу у вигляді кальцеобразного потовщення їм починають давати повітря, а після вкорінення висаджують в горщики.
Держаки багатьох рослин, якщо їх нижнім кінцем опустити у воду, дають коріння. Діффенбахиі, драцени, філодендрони і інші рослини з м'ясистим стеблом розмножують відрізками ствола завдовжки близько 5 див. Держаки садять в рихлу землю, залишаючи непокритими лише кінці; ще краще закопати їх в пісок на 1-2 см, поклавши на бік нирками вниз.
Листові держаки кладуть в субстрат трохи навскоси або вертикально. Аркуш бегоній досить надрізати на нижній стороні по жилках гострим ножем, покласти на землю і придавити невеликими камінчиками. Незабаром на всіх розрізах розвинуться молоді растеньица. В сансевиер весь аркуш розрізають на багато шматків завдовжки близько 5 див. Місця розрізу, як, іншому, і в держаків інших сукулентів і кактусів, можна трохи підсушити. Потім держаки нижнім местомом зрізу садять в субстрат. Але при такому способі розмноження в ряболистих сортів з жовтими смугами завжди зростають лише однобарвні зелені екземпляри. Тому якщо хочуть отримати строкате листя, то рослину треба розмножувати діленням кореневища.  Розмноження кореневими держаками застосовується до рослин з вузловим корінням (аралії, бувардии, маранты, троянди і ін.). Коріння, що розрізає на шматки з вузлами, садить в легкий грунт.
 Розмноження повітряними відведеннями
Пригнувши до землі втечі материнської рослини - відведення, досить легкий можна розмножити такі рослини, як гвоздики, магнолії, троянди, цитрусові, плющі. Пригнуту втечу присипають землею і в цьому місці міцно притискують, наприклад шпилькою. Укорінена втеча
відділяють від материнської рослини і пересаджують (або перевалюють) в легкий, багатий мінералами грунт. Рослини з товстими і міцними стволами, які не можна пригнути до землі, відводять у вертикальному положенні, оточуючи їх ствол землею прямо в повітрі. Для цього роблять неглибокий надріз на корі і нижче за місце надрізу прив'язують поліетиленовий пакет. Пакет щільно наповнюють вологим мохом
або сумішшю піску і торфу, узятих в рівних частинах. Верхній край закріплюють вищим за надріз. Суміш в пакеті неоходимо підтримувати у вологому стані. Після утворення коріння, через 3-4 тижні, верхню частину рослини відрізують. Такий же спосіб відведення застосовується
коли нижня частина рослини оголилася і воно придбало негарний вигляд.
Розмноження дітками
Діток, дочірні рослини або нащадки, відомі будь-якому власникові саду, особливо тим, у кого є грядки з суницею. У кімнаті це властивість - освіта діток найяскравіше демонструє нам хлорофитум. Привабливість його не в останню чергу полягає в тому, що на його довгих звисаючих втечах розвивається безліч молодих растеньиц, створюючих щільну ніжно-зелену завісу. В такий спосіб розмноження відрізняється також саксифрага - ломикамінь, особливо кидається він в очі в толмеи, німецька назва якої - "курка з курчатами" влучно її характеризує, а також в деяких видів роду каланхое. Розмножувати кімнатні рослини нащадками дуже легко - молоді растеньица, в яких вже утворилося коріння, відділяють від материнської рослини і садять в горщики. Так само просто розмноження кореневими нащадками таких, наприклад, рослин, як багато бромелиевые, папороті, агави, толстянковые і сансевиеры.
Розмноження діленням куща.
Це, мабуть, найбільш проста можливість отримати молоді рослини, адже деякі види здатні сильно розростатися, як, наприклад, папороті або аспарагуси. Застосовується в тому випадку, якщо рослина добре кущиться і утворює дочірні кущики або розетки з окремим  корінням (наприклад: аспарагус, маранта
сансевиерия, сенполия, хлорофитум, циперус і папороті). Ділення виробляють навесні або на початку літа, по закінченню періоду спокою або після цвітіння. Рослину обережно виймають з горщика і відділяють від нього дочірні кущики. Місця з'єднання розрізають гострим ножем або розламують. Велику поверхню зрізу посипають порошком деревного вугілля, аби не допустити загнивання коріння. Відокремлені частини розсаджують в не дуже великі судини, що сприяє утворенню нової кореневої системи. Кожна ділянка повинна мати нирки зростання або зачатки втеч і коріння. Ділянки пересаджують в окремі горщики, заздалегідь умочив коріння в суміш глини і коров'яку, і ставлять в тепле добре освітлене місце. До того моменту, як з'являться нові паростки, пересаджені рослини поливають дуже помірно.
Розмноження цибулинами.
Цибулинами розмножують всі кімнатні цибулинні рослини. Цибулина - це видозмінене підземне стебло. В однорічних рослин завдяки повному відмиранню цветоносов відбувається ділення материнської цибулини на дочірні цибулини, які необхідно розсадити в окремі судини. В останніх цибулинних рослин з нирок цибулини утворюються так звані дітки, дрібні цибулини, які необхідно доростити. Дітки відділяють від материнської цибулини, висаджують в судину і впродовж 2-3 років дорощують на балконі. Молоді цибулини, що розвинулися з діток, пересаджують в окремі судини. Аби цибулини швидше прижилися, горщики рекомендується накрити склом. 
Розмноження бульбами. 
Бульбами розмножують такі рослини, як цикламен, оксалис, глоксинію, каладиум, кислицю, бульбові бегонії, анемони, геснериевые і ін. Ці рослини характеризуються наявністю бульби - м'ясистої сильно потовщеної підземної втечі, що є сховищем живильних речовин, необхідних для рослини. Заздалегідь бульбу необхідно проростити, аби він дав нирки (очки). Лише після цього його розрізають на частини так, щоб кожна ділянка мала 1-2 очки. Частини бульби висаджують в грунт.


Переклав О.Верес

Категорія: Про рослини | Додав: tjyha (04.11.2009)
Переглядів: 3432 | Рейтинг: 1.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright kaktys.ucoz.ua © 2025 | Сайт створено у системі uCoz
При використанні матеріалів з сайту //kaktys.ucoz.ua/ активне посилання на сторінку матеріалу обов’язкове!