Для всіх видів кактусів земля має бути легкою, пористою, добре проникною для повітря і води. Найбільш відповідна грунтосуміш дернової і листової землі з річковим піском з додаванням дрібного гравію або битої цеглини. Бажано, аби весь низ горщика був на 3-4 см засипаний шаром дрібного череп'я. У маленькому горщику дренаж повинен займати 1/3-1/2 горщика, при цьому на череп'я краще насипати пісок і додати трохи товченого деревного вугілля.
Поливають кактуси не часто. В молодих рослин потреба у воді значно більше, чим в старих. Взимку кактуси треба поливати як можна рідше раз-два в місяць, але стежити, аби земля не пересихала (тобто не перетворювалася на пил). При зайвому поливі зимою і досить високій кімнатній температурі рослини можуть піти в зростання, а через відсутність світла вони будуть витягнутими і слабкими.
Зменшення поливу зимою ще не дає кактусу необхідного спокою. Для цього необхідна і знижена температура: її легко створити, відгородивши вікно з кольорами від останньої кімнати шматком скла або поліетиленом. Оптимальна температура взимку для кактусов-+8-+10 градусів. Весной полив збільшують, при цьому стежать, аби вода промочувала всю землю, але в піддоні не залишалася. Більшість кактусів-світлолюблячі рослини, без сонця вони не квітнуть. Проте зигокактуси і рипсалиси не переносять прямих сонячних променів, тому їх притіняють.
Краще всього в кімнатних умовах розмножувати кактуси «дітками». Їх зрізають гострим ножем і залишають на декілька днів підсохнути, вкореняють під банкою в промитому, злегка зволоженому річковому піску. Як тільки утворюються коріння і «дітки» стануть підростати, їх пересаджують в невеликі горщики. Після пересадки кактуси ставлять в тінь і три дні не поливають.